Dafina Zeqiri ft Lumi B - Lule Lule

Share
Embed
 • Published on Jul 7, 2019
 • Dafina Zeqiri ft Lumi B - Lule Lule
  Spotify: smarturl.it/LuleLuleSpotify
  iTunes: smarturl.it/LuleLuleiTunes
  AppleMusic: smarturl.it/LuleLuleAppleMusic
  Deezer: smarturl.it/LuleLuleDeezer

  Produced by: MONEYZ
  Lyrics: Dafina Zeqiri, Arianit Palaj (Nito), LumiB
  Recorded & mixed: Cricket
  Master: Avaxus
  Beat by: Koston & Astreet
  Video by: Entermedia

  Published by: Bzzz Entertainment
  #DafinaZeqiri #LumiB #LuleLule


  (C) MONEYZ
 • MusicMusic

Comments • 2 124

 • Totastill Totastill
  Totastill Totastill 6 hours ago

  Totastill

 • Assunta Di palma
  Assunta Di palma 19 hours ago

  Bellissima questa canzone

 • Agron Kurtishi
  Agron Kurtishi Day ago

  Ker vt imt igr img ribr

 • Agron Kurtishi
  Agron Kurtishi Day ago

  Oveihf pge

 • barumbadum
  barumbadum Day ago

  Kete djalin hiqne krejte se veq pe prish

 • ronarumejsa retkoceri

  Bravo dafina

 • Gjocaj Efrozina
  Gjocaj Efrozina Day ago

  Omg🥴

 • Gzim Maloku
  Gzim Maloku Day ago

  Dafina je 1shi je zeri yt eshte i veqant 🇦🇱🇽🇰

 • tau uat
  tau uat Day ago

  Shumë e bukur. E keni zbukuruar këtë këngë edhe më shumë. Ku lumtë. Përqafime nga Shqipëria

 • Isra Isra
  Isra Isra 2 days ago

  Kenga shum e bukur...po kjo dafina si zhgarravinè..

 • suta Komani
  suta Komani 3 days ago

  Lule Lule

 • VALON KT 18
  VALON KT 18 3 days ago

  Konga ma e mira nje🌍

 • #DaMaster D4L4I
  #DaMaster D4L4I 3 days ago

  Lumi = koqe klasik

 • Iwo Dytłow
  Iwo Dytłow 3 days ago

  😍German

 • Sydrit Zeqiri
  Sydrit Zeqiri 3 days ago

  Verse 1: Dafina Zeqiri]
  You got me up all night
  Me lot n'sy une tash
  Po t'lutna me u kthy prape
  E ti nuk kthehesh mbrapsht
  You got me up all night
  You got me up all night
  Me pas edhe nje rast
  Une me ty me u kon bashke
  [Pre-Chorus: Dafina Zeqiri]
  Eh lule lule, eh lule lule
  Une per ty te gjitha ti jap
  E ndalu pak, e ndalu pak
  Se zemra ime je ti vetem
  [Chorus: Dafina Zeqiri]
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule maca maca
  Se une per ty, se une per ty
  Une per ty e ndaloj pak
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule lule lule lule lu
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule lule lule lule lu

  [Verse 2: Lumi B & Dafina Zeqiri]
  Po get e kon e shkrume
  Keto sene s'kane te pagume
  Je munu me ik amo prape (Lule)
  Ti je kthy tek une
  Gjeste te pamenume
  Ca ka ndodh dje e harrume, sot e kalume
  Deren e ki t'celt edhe krevetin me lule
  Eh lule lule (Prape ma ngule)
  Eh lule (Prape ma ngule)
  Sa t'kom dashte, yeah
  [Pre-Chorus: Lumi B]
  Me and my girlfriend perjete
  All eyez on us, na s'i kqyrim te tjeret
  Ma e bukura amore, ma e bukura ti je
  Ksi dashni ka vec nihere n'jete
  [Chorus: Dafina Zeqiri]
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule maca maca
  Se une per ty, se une per ty
  Une per ty e ndaloj pak
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule lule lule lule lu
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule lule lule lule lu

 • Jsbsjd Bdbdjdj
  Jsbsjd Bdbdjdj 3 days ago

  Keng e mir

 • Kodi Mali
  Kodi Mali 4 days ago

  Perfekt👍

 • Ami jon
  Ami jon 7 days ago +2

  Falendero Melihatin (nanën) qe ki trashëgu zonin e asaj, ajo ska mund me kon In se ju ka rrit juve, e sot ti karierën dhuroja asaj ...

 • Dardan -KSV-
  Dardan -KSV- 8 days ago +1

  nga zvicrra

 • Edison Hodaj
  Edison Hodaj 8 days ago

  Sa mir pi rrin perikat

 • be cardib
  be cardib 8 days ago

  You got me up all night.
  me lotë n'sy une tash
  po t'lutna me'u kthy prap,
  ti nuk ktheh'sh m'rapsht.
  You got me up all night.
  You got me up all night.
  me pas edhe nji rastë,
  unë me ty me u kan bashkë.
  [REF.:]
  E lule-lule, e lule-lule,
  unë për ty t'gjitha ti jap.
  e ndalu pak, e ndalu pak,
  se zemra ime je ti vetem.
  E lule-lu, e lule-lu
  E lule-lule, maca-maca
  Se unë për ty, se unë për ty
  Unë për ty veç ndaloj pak.
  E lule-lu, e lule-lu
  e lule-lule-lule-lule-lule-lu
  E lule-lu, e lule-lu
  e lule-lule-lule-lule-lule-lu
  [Lumi:]
  Po get u kon e shkrume
  K'to sene s'kan t'pagume
  Je munu me ik amo prap..
  Ti je kthy te une
  Gjeste t'pa menume
  Ç'a ka ndodh dje e harrume
  Sot e kalume
  Deren e ki qel
  Edhe krevetin me lule
  [Dafina:]
  E lule lule...
  [Lumi:]
  Prap ma ngule
  [Dafina:]
  E lule lulee
  [Lumi:]
  Prap ma ngule
  [Dafina:]
  Sa t'kom daaaasht
  [Lumi:]
  Me and my girl për jetë
  All eyes on us, na s'i kqyrim tjert
  Moj e bukura more
  Ma e bukura ti je
  K'si dashnie ka veq njëherë n'jetë.
  ...
  [Dafina:]
  E lule-lu, e lule-lu
  E lule-lule, maca-maca
  Se une per ty, se une per ty
  Une per ty veç ndaloj pak
  E lule-lu, e lule-lu
  e lule-lule-lule-lule-lule-lu
  E lule-lu, e lule-lu
  e lule-lule-lule-lule-lule-lu

 • Meer chaldéen
  Meer chaldéen 8 days ago +3

  More views for this wonderful song please. It deserves it. Beautiful lyrics and so ancient 🥰❤

 • stevo sko
  stevo sko 8 days ago

  Soper

 • BET1NNA
  BET1NNA 8 days ago

  TI JE DASHURI ♥

 • Milan Jovanovic
  Milan Jovanovic 9 days ago +1

  Odlična je.

 • Ardita Shpati
  Ardita Shpati 9 days ago

  Ardita ha jam nardi6

 • Ardita Shpati
  Ardita Shpati 9 days ago

  Has

 • Kamila M.
  Kamila M. 10 days ago +10

  Thank you Spotify for randomly playing this song😜

 • Sam Kieshahahaha
  Sam Kieshahahaha 11 days ago +1

  Bukur

 • Romeeo Mart
  Romeeo Mart 11 days ago +2

  love love and love your moves .i love to see you 1 day

 • Osman Meta
  Osman Meta 11 days ago

  Lule hahaha

 • The Man who laughs
  The Man who laughs 11 days ago

  ik moj kurve muti e degjeneruar. edhe zezakt u velen duke te qire ne amerike dhe erdhe ne shqiperi, kush e di sa semundje pidhi ke brenda, lule lu, as nuk di fjalet e kenges. na mbyten keta shqipfolsat islamik. e ke be fytyren si michael jackson. ik moj debile

  • GD Kaci
   GD Kaci 4 days ago

   Po ti ç'pate?!?!?! Ishte mirë Der në momentin që hape gojën dhe fillove të thuash budallalliqe.

 • Dennis De la pen
  Dennis De la pen 11 days ago +8

  I am from Germany, I think this Song ist People Music...
  I mean you can play it on every County in the World and the Party is coming.😎🤩
  Good greetings for your career. ✌
  My Abonnement you have. 👍

 • Juri Juri
  Juri Juri 12 days ago

  Dafi💖💖💖

 • Enis egzon gaming
  Enis egzon gaming 12 days ago

  Dober dan from macédonien

 • Ermira Goskova
  Ermira Goskova 12 days ago +1

  Dafin zeri jot perçon energji flm bukuroshe je unike. 😇

 • Soumaia Boulares
  Soumaia Boulares 12 days ago +1

  All ❤️❤️❤️❤️💗 from 🇹🇳🇹🇳🇹🇳🇹🇳 TUNISIA

 • Soumaia Boulares
  Soumaia Boulares 12 days ago

  Amaizing

 • Ernest Hoxhaj
  Ernest Hoxhaj 13 days ago +1

  Kenge relaksuese

 • Amnesia haze
  Amnesia haze 14 days ago +1

  Asht e vetmja kang qe nuk me asht bezdis kurr dhe as ka per te ndodh Love you Dafi

 • Labinot Telaku
  Labinot Telaku 14 days ago

  Elule lule ❤❤❤

 • mario bellizzi
  mario bellizzi 15 days ago

  KENGA ARBERESHE "LULE LULE"
  ESHTE E BUKUR ASHTU SI ESHTE NUK I DUHESHTE AS MITRALOZA AS KALASHNIKOVI BALLKANASE. TURPE!

  Për këngëtaren Dafina dhe stafin e saj
  JU kini ndërtuar nje videoklip duke luajtur me këngën popullore arbëresh LULE LULE do të dëshiroja të pyesja pse e kini ballkanizuar (?) me skena kot ku një gangsteri i ri qe duket nje MAFJOZ mban ne dore nje mitraloz/kalashnikov, ka nje makinë luksoze, e mbizoteron te një tryezë me vajza, e pastaj një vresht, edhe femije... Cili është kuptimi dhe tregimi i ri, i përbërë vetëm nga refreni i vjeter, i cili ka fshirë plotësisht versionin e thjeshtë dhe spontan të arbëreshëve? A ka ndonjë nga miqtë e mi që mund t'i jep këtë mesazh z. Dafina? Natyrisht, shpresoi që një tjeter videoklip pa i historizuar nuk do të përfshijë një fermer a nje bujk nga fshati i Shen Benidhit Ullano ne Kalabri që mban një sëpatë, një drapër ne dore, .. gjat një martesë mbi kodrat tane! Nuk e di sa euro do të fitojë Miss Dafina, falë këngës arbereshe LULE LULE! Por unë ju siguroj që Arbereshet dhe miliona shqiptarë nuk i pranojnë ato skena të dhunshme; me siguri videoklipi përcjell një imazh të rremë të dy popujve tanë! A e dini se çfarë është turpi?
  Përhap mesazhin, të lutem

 • Albana Peci
  Albana Peci 15 days ago +1

  OMG she Looks so disgusting

 • mario bellizzi
  mario bellizzi 15 days ago +1

  Alla cantante Dafina e al suo staff che ha costruito il videoclip giocando con il canto popolare arberesh Lule Lule vorrei chiedere perchè lo hanno balcanizzato (?) con scene di un giovane gangster con un mitra, una macchina lussuosa, una vigna, ... Qual è il significato e la nuova trama, composta del solo refrain, che ha completamente cancellato la semplice e spontanea versione arbereshe? Se qualcuno dei miei amici può consegnare questo messaggio alla sign. Naturalmente, si spera che un suo improbabile rifacimento storicizzato non comprenda un contadino di San Benedetto Ullano brandire un'ascia, una falce, .. in un matrimonio sulle colline italo-albanesi! Dafina, grazie.

 • Arben Lakuriqi
  Arben Lakuriqi 15 days ago

  SIRENA

 • Suela Gjoka
  Suela Gjoka 15 days ago

  Yll🥰🥰

 • Orges Hysenaj
  Orges Hysenaj 16 days ago

  😘😘😘😘🥂🍷🍷🥂

 • Blerina Muqajj
  Blerina Muqajj 16 days ago

  Shiptari nuk eshte i meqem a!! Krejt bota e urren kallashin e ky qohet e merr ne krah

 • universal love
  universal love 16 days ago

  🎵💜🎶💜🎶💜🎵💜🎶

 • Myjoke 11
  Myjoke 11 17 days ago

  Eshte kenge e mrekullueshme kush mendon keshtu like.

 • gethdar channel
  gethdar channel 17 days ago +1

  si me kan te Don Pablo Escobari ne Columbi naj kun...

 • Meer chaldéen
  Meer chaldéen 17 days ago +1

  🇦🇱❤ Dafina, I love your voice beautiful 😍

 • Diar Maliqi
  Diar Maliqi 17 days ago

  Like nese ju pelqen dafina

 • manjola artistic
  manjola artistic 17 days ago +1

  Versioni me i bukur i kengeve tona i moderuar. Kemi pasuri te madhe kulturore thank you Dafina 😉👌👌👌👏👏👏👏👏👏👏👏😇😇😇

 • SHQIPËT ARI JAN Shqiptari

  Askush nuk ka një Plis(🌟🐣🌙)në Kry 👎

 • Ati Markocaj
  Ati Markocaj 18 days ago

  Nje kenge e vjeter Dafina

 • Massimo Remis
  Massimo Remis 18 days ago +1

  Daf io Ti Amo. ....

 • klajdi pergjoka
  klajdi pergjoka 18 days ago +1

  😍😍😍😘😘😗😗😚😚

 • Marina Letsou
  Marina Letsou 19 days ago

  Kta te dy shkojn shum kur bejn bashkepunime lumi i papar si gjithmon per ty o dafi car te them me.. je yll vdes per zerin tend.. ❤️❤️❤️

 • suzana dani
  suzana dani 19 days ago

  Asnjeher nuk behesh bajat moj dafina I love you🇦🇱😙🍒🌎💖😍