28 Temmuz 2019 FOX Ana Haber Hafta Sonu

Share
Embed
 • Published on Jul 28, 2019
 • FOX Ana Haber Hafta Sonu HD izle!
  28 Temmuz 2019 Pazar FOX Ana Haber Hafta Sonu Bülteni HD izle!
  FOX Haber Merkezi'nin güçlü ve deneyimli kadrosu tarafından tarafsız habercilik anlayışıyla hazırlanan hayatın içinden haberler, Burak Birsen'in sunumuyla FOX Ana Haber'de!

Comments • 220

 • Matthew highland
  Matthew highland Month ago

  Ben dedim o curuk portakal o gidis insallah atilmistir o ekrem baskana yaptigi cocukca ben gercek haber veririm diyip yirtik dondan cikan hiyar gelmesin bu arkadaslar sabah ve aksam hepsi harika curuk portalak ile ismail bir yerleri kalkti

 • Matthew highland
  Matthew highland Month ago

  ulan arkabahcenle ilgilenmiyor galiba senin bahcivan, sen yeni bir tane bul devlet, yas ilerledi artik genc degilsin senin arkabahceye pas vermiyorlar galiba, kafana vurdu galiba bahcivansizlik saldiriyorsun tukuruk atarak.

 • Erkan Ağırtaş
  Erkan Ağırtaş Month ago

  Bahçeli ülke kıtlığa döndü umrunda değil adamin, merhametsiz bencil birisidir

 • ismail toprak
  ismail toprak Month ago

  Adamsın fox

 • Orxan Memmedov
  Orxan Memmedov Month ago

  Bu normalde nasıl konuşuyor acaba )

 • Deniz Devrim
  Deniz Devrim Month ago

  SAKSOCU BAHÇELİ

 • Deniz Devrim
  Deniz Devrim Month ago

  Seçimden önce Sayın Öcalan seçim bitince terör pkk diyorsun lan senin yatacak yerin yok oruspu çocugu seni vatan haini kahpe Bahçeli

 • Ayfer Armağan
  Ayfer Armağan Month ago

  Haram zikkim olsun aldıkları çift maaş aldıkları maaş eytlinin kaç katıdır onlara var eytliye yok zikkim olsun cocugunuz colugunuzdan çıksın InsaAllah

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Ulus-devlet ya bu tür hareket ve partiler tarafından inşa edilir, ya kendisi bu tür parti ve hareketleri inşa eder. Burjuva liberalizmi her ne kadar anti-faşist, anti-komünist sloganı altında liberal devlet anlayışına (minimum devlet) sahip çıksa da tam bir aldatmaca içindedir.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Ulus-devlet ve ulusalcılık tüm pozitif görünümlerine (fenomen) rağmen en kaba, içi boşaltılmış metafizik karakterdedirler. Kapitalist kar ve sermayenin gerçekleştirilmesinin efsunlanmış iki sihirli kavramlarıdır.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Ulus-devlet iktidarı ve faşizm
  ulus-devlet yeryüzünde gezinen tanrıysa milliyetçilik de o tanrının yeryüzündeki (seküler-laik) dinidir. Bu iki kavramın gerek teolojik, gerek daha genel olarak sosyolojik çözümlemesini yapmadan kapitalist moderniteyi tanımlamak çok eksik kalacaktır. Çok iyi bilmek gerekir ki, tüm hiyerarşik ve devlet kökenli dinselliklerin kapitalist moderniteye yansımaları teo (tanrı) ve teolojinin (tanrı bilimi) yerine ulus-devlet ve ulusalcılık (milliyetçilik) olarak ikame edilmiştir. Bu iki kavram arasındaki ikameciliği çözümlemek modernizmin gerçek çehresini ortaya çıkaracaktır.
  Ulus-devlet ve ulusalcılık tüm pozitif görünümlerine (fenomen) rağmen en kaba, içi boşaltılmış metafizik karakterdedirler. Kapitalist kar ve sermayenin gerçekleştirilmesinin efsunlanmış iki sihirli kavramlarıdır.
  Bu kavramların yansıttığı bin bir çelişkili, zorbalı, sömürülü olgusal ilişkiler yumağıdırlar. O kadar çekici ve hegemonik karakter arz etmeleri bağrında gizledikleri kar, sermaye, iktidar ilişkileri nedeniyledir. Bir kez daha vurgulamalıyım ki milliyetçilik, modernitenin tem dinsel argümanıdır ama hizmet ettiği, emrinde olduğu tanrısı ulus-devlettir.
  Milliyetçiliği dinlerin dini, ulus-devleti tanrıların tanrısı olarak (merkezi uygarlık-sistemi anlamında) yorumlamak son derece öğretici olacaktır. Toplumsal yaşamla bağı olan hiçbir kavram ve temsil ettiği olgu; bu iki kavram ve yansıttıkları ilişkiler yumağı kadar toplumu olumsuz etkilemezler. Olumsuz olarak etkileme gücünde değildirler.
  Aynı zamanda hakikati örtbas etme ve çarpıtma gücünde değildirler. İki pozitivist olgu ve kavram olarak “toplumsal hakikat rejimi”ni azami düzeyde çarpıtma ve karanlıkta bırakma gücünü temsil ederler. Sosyal bilimde devrim açısından en önemli görev toplumsal hakikat üzerindeki çarpıtma ve karartma gücünü tasfiye etmektir. Günümüzde sermayenin sömürüsü kadar, güvenlik araçlarıyla mücehhez kılınmış ulus-devlet ve milliyetçilik, toplum bilimi esir almış, dilediği gibi kullanmaktadır. Buna Marksizm de dahildir. Emrine alıp kullanmadığı hiçbir bilim, ideoloji ve sanat yoktur. Gerçek aydınlanma, modernitenin bu iki pozitivist olgu ve algılamasının çözümlenmesinden ve aşılmasından geçer.
  Dolayısıyla toplumsal problemlerin problem kaynağı olarak ulus-devlet ve ulusalcılığı (milliyetçiliği) altıncı büyük toplumsal sorun yumağı olarak değerlendirmek büyük önem taşır. Her ne kadar kendilerini tüm toplumsal sorunların çözüm gücü, çekim merkezi olarak sunsalar da toplumsal hakikatin tarihi yargısı budur.
  Ulus-devlet herhangi bir iktidar biçimi değildir. Devlet iktidarının en gelişmiş biçimi olmaktan daha öte bir anlamı vardır. Faşizmin izinde geliştiği bir devlet biçimlenmesidir. Kapitalist tekelciliğin ekonomi üzerinde kurduğu hegemonya ancak devlet iktidarının toplum seviyesinde kendini yaymasıyla, örgütlemesiyle mümkündür. Ulus-devlet bu anlamla tanımlanır.
  Faşizm ise bu devlet biçimini içten ve dıştan ezilen ve sömürülen toplumsal kesimlerle, rekabet halinde olduğu güçlerle savaş haline girdiğinde vardığı aşamadır. Aralarındaki fark barışla savaş süreci arasındaki farka benzer. Her ikisinde de farklı siyasi oluşumlar tasfiye edilir. İktidar toplum gibi homojenleştirilir. Homojenleştirilmiş toplum, homojenleştirilmiş iktidar olarak konsolide edilir. Faşist devlet de homojen toplum ve devlet azami birliğini ifade eder. Tek dil, tek vatan, tek kültür, tek bayrak, tek ulus temel sloganıdır. Bu yapılanma açık ki, toplumsal doğa gibi çok karmaşıklık ve çeşitlilik arz eden gerçeklik için bir çözüm değil muazzam oranda problem üretir. Toplumsal kanserleşme denilen süreçtir. Ya tüm toplumu yutacaktır, ya da bir toplumsal ur olarak kesilip atılacaktır.
  Toplumsal tarih boyunca birikmiş ne kadar farklı kültür, etnisite, dil, siyasi oluşum, düşünce ve inanç varsa hepsinin yaşamı tehdit altına girer. Direnme ve farklılıklarıyla yaşama geliştikçe ulus-devletin faşist yüzü ortaya çıkar. Kendini sosyalist olarak yansıtsa bile toplumsal çeşitliliğe, farklılığa bu tarz karşı çıkan her devletin, hareketin, partinin faşistleşmesi kaçınılmazdır.
  Ulus-devlet ya bu tür hareket ve partiler tarafından inşa edilir, ya kendisi bu tür parti ve hareketleri inşa eder. Burjuva liberalizmi her ne kadar anti-faşist, anti-komünist sloganı altında liberal devlet anlayışına (minimum devlet) sahip çıksa da tam bir aldatmaca içindedir. Ulus-devletin anası da babası da liberalizmin kendisidir. Ulus-devlet gerek oluşumunda, gerek olgunlaşmasında liberalizmin ideal devlet biçimidir. Dolayısıyla kapitalizmin faşizmi doğuran gerçekliği kadar, devlet sosyalizmini (reel-sosyalizm) doğuran gerçekliği de ulus-devlette birleşir.
  Son beş yüz yılın, özellikle günümüze doğru olan yüz yılının küresel çapta yol açtığı ulus savaşlarının tüm uygarlık tarihinden daha fazla kan dökmesi, katliam ve soykırım üretmesi; ulus-devletin ve faşizminin toplum için çözüm olmak şöyle kalsın, muazzam büyüklükte ve gaddarlıkta yedinci sorun kaynağını oluşturduğunu açıkça ve çarpıcı olarak ortaya sermektedir.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  7 MADDELİK DEKLARASYON
  Öcalan’ın 7 maddelik deklarasyonuna ilişkin değerlendirmesi ise şöyle:“Bu deklarasyonla önderliğimiz 2013 Newroz sürecinde belirttiği Kürt sorunun demokratik çözümü ve Türkiye'nin demokratikleşmesi noktasında olduğunu belirtti. Daha da derinleştiğini ve kararlılığını ifade etti. Ancak Türkiye Erdoğan-Bahçeli ittifakıyla dönülmesi çok zor bir faşist yolla girdiği için önderliğimizin bu çağrısı Kürt halkına ve Türkiye halklarına, demokrasi güçlerinedir. Böyle anlamak gerekir. Karşımızda faşist ve soykırımcı bir rejim varsa, Türkiye'deki sorunların barışla, uzlaşmayla, görüşerek, tartışarak çözüleceğini düşünmek kendini aldatmak olur. Zaten Türkiye'de ve kısmen de kimi Kürt çevrelerde Türkiye rejimini doğru okumama var. Mesela çıkıp konuşanlardan bazılarına bakıyorsunuz sanki hukukun işlediği hem de demokratik hukukun işlediği bir devlet de yaşıyormuş gibi konuşuyorlar. Yine muhalefet partileri ki en başta da ana muhalefet CHP lideri adeta işi gücü Erdoğan ve Bahçeliyi aklamak, demokrat göstermektir. Türkiye'nin tıkandığı, uçuruma gittiği Kürt sorununda ve dış politikada Erdoğan bir diyorsa Kılıçdaroğlu iki diyor mesela. Bunun için önderliğimizin ifade ettiği “Türkiye’nin ve hatta bölgenin sorunlarını, başta savaş olmak üzere, fiziki şiddet araçlarıyla değil, yumuşak güçle yani akıl, politika ve kültürel güçle çözebiliriz.” Görüşünü demokratik toplumsal mücadele için yeni bir akla, zihniyete ihtiyaç duyduğunu çok açık göstermektedir. Mevcut durumda Kürdistan ve Türkiye'de en acil olarak faşist bir rejim olduğunun bilinmesi, bilenlerinse buna karşı daha bilinçli ve örgütlü mücadele etmesine ihtiyaç vardır. Kuşkusuz ki başta ABD ve Avrupa ülkelerinin çoğunda olmak üzere bir çok yerde sağcı milliyetçi hükümetler iş başındadır. Ancak hiç bir yerde devlet rejimleri, hukuk demokratik kazanımları yok sayarak işletilmez. Buralarda olup bitenler hükümetlerin politikaları ile sınırlı kalmaktadır. Ancak Türkiye de devlet ve rejimi faşistleştirilmektedir. Kürt düşmanlığı ve soykırımı tabana yayılarak Kürtler toptan yok edilmek istenmektedir. İşte birkaç gün önce Trabzon’da Başûr Kürtlerine yapılan saldırıyı gördük. Ne diyor oradaki AKP’li ya da MHP olduğu kesin o faşistlerden biri Kürt ulusal renk ve flamalarını kastederek ‘bu burada olmaz’ yani Kürtler olmasın, Kürtler olmamalıdır diyor adam. Kimden öğrendi bunları o adam, Erdoğan’dan hatırlayın aynı sözleri Erdoğan'da Colemerg halkına söylemişti.Yani her şeyden önce Türkiye ve Kürdistan'da yaşayanların Erdoğan ve bahçeli gerçeğini çok iyi tanımaları lazım. Kitaplarda okuduğumuz Hitler, Musolini, Franko rejimlerinin aynısıdır. Türkiye'de kitaplardaki faşistliğe karşı değil, ülke de yaşanan somut faşistliğe karşı mücadele edilmesi gerekiyor. Bu konuda zayıflık var. Korku ve tedirginlik var. Oysaki yerel seçimler halkın ezici çoğunluğunun bu faşistleri istemediğini, Erdoğan rejimini kabul etmediğini göstermiştir.Her gün anketler yapılıyor. Halkın yüzde altmıştan fazlası Erdoğan ve Bahçeli rejimin değiştirilmesini, yeniden parlamenter düzene geçilmesini istiyor. Yani faşistler yenilmiştir. Biraz daha mücadele edilirse her ikisi de tarihin çöp sepetine atılacak.”

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Kürtler TC devletini çok daha iyi tanıdılar
  , “Erdoğan’ın Kürtlere kazandırdığı bir şey var; Kürtler TC devletini çok daha iyi tanıdılar” dedi.
  “Buradaki politika ve uygulamalar Türk devleti kadar komplocu güçlerin Kürt halkına, Türkiye ve Ortadoğu demokrasisine nasıl baktığını da ele veriyor. Yani İmralı’ya bakınca Türkiye devletinin nasıl yönetildiğini, hangi siyasi çizginin olduğunu, yaşanan sorunlara hangi bakış açısıyla bakıldığını anlamak gerekiyor.
  Sekiz yılık tecride karşı iki yüz gün süren ve sonrasında otuz devrimci tutsağın ölüm orucuna dönüştürdüğü çok ciddi bir mücadele verildi. Bu mücadele sürecinin sekiz de şehidi oldu. Zülküf arkadaş şahsında bu şehit yoldaşları bir kez daha anıyorum. Bu direnişin yarattığı gündem, uluslar arası kamuoyunda yol açtığı etki Erdoğan-Bahçeli faşist rejimini zorladı. Bir nefes alma ihtiyacı duydular. Çünkü gerçekten de çok sıkıştılar. Laçik spi analarımızın mücadelesi halk içinde gündem yarattı. Bilindiği gibi bu direniş aynı zamanda 31 Mart yerel seçimler sürecine de denk gelmişti. Bu direniş Kürdistan'da ve Türkiye demokrasi güçleri içinde moral ve cesaret yaratmıştır. Sonuçta Türkiye'deki faşist AKP-MHP bloğu ciddi bir yenilgi aldı. Bu yenilginin iki stratejik noktası vardı. Birincisi Kürdistan'da tüm hile ve oyunlara, ayarlanmış seçim sonuçlarından tutun da askerleri ve diğer özel savaş güçlerini seçim kazanma odaklı yerleştirmeye rağmen istediklerini elde edemediler. Kürt halkı AKP-MHP faşizmine tarihi bir darbe indirdi. Bu yenilginin etkilerini azaltmak için başta Amed-Rezan olmak üzere birkaç ilçeye kayyum atadılar. Yenilginin ikinci stratejik noktası kuşkusuz ki İstanbul’du. İstanbul’u daha sayım devam ederken kayyum atar gibi AKP kazandı dediler. Yüksek olasılıkla CHP İstanbul yönetimi ve CHP’deki demokrat-liberal kesimler Kılıçdaroğlu’na rağmen buna müdahale ederek engel oldular. Seçimden sonra yaşanan süreç biliniyor. İki faşist şefin defalarca ‘İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır, kaybeden Türkiye’yi kaybeder’ dediğini biliyoruz. Faşistler kaybedince elem kulem ederek seçimleri yenilediler. İstanbul oldukça stratejik bir yerdir. Birde İstanbul'da HDP seçmeni ki çoğunluğu Kürt yurtseverlerinden oluşur, stratejik bir seçmen olarak ortaya çıktı. Demek ki bundan böyle İstanbul’u kazanmak isteyen bu seçmenin oyunu almak zorundadır. Bu çok önemlidir. İstanbul’daki Kürtler bu güçlerini daha da büyütmelidirler. İşte her iki faşist şef bu realiteyi gördükleri için de görüşmelere izin vermiştir. Görüşmeler yaptırarak Kürtlerden oy almak istemiştir. Oy vermezlerse de seçimi boykot edin demiştir. Ancak bu olmadı. Çok dilendirilmese de Erdoğan’ın Kürtlere kazandırdığı bir şey var; Kürtler TC devletini çok daha iyi tanıdılar. Kürtlerin TC’yi tanıma bilincinde Erdoğan ve Bahçeli politikalarının etkisi büyük oldu.Seçimlerden sonra ne ailelerin ne de avukatların Ada’ya gitmemiş olması görüşmelerin seçimi kazanmak amacı güttüğünü düşündürtmektedir. Türkiye ve Ortadoğu'nun en derin ve büyük sorunu olan Kürt sorununa AKP-MHP'nin seçim kazanma aracı olarak baktığı, bir kez daha görülmüş oldu. Kimin barıştan, halkların kardeşliğinden ve demokratikleşmeden yana kimin faşist ve soykırımcı olduğu, kan ve öldürmekten başka bir şey bilmediği de bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu. Yani İmralı’da 2 Mayıs’tan 18 Haziran’a kadar yapılan dört avukat ve bir aile görüşmesinin böyle iki önemli nedenden kaynaklandığı görülmektedir.”

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  İŞGAL SALDIRILARI\Eren, Kürdistan’ın üç parçasında Türk devletinin işgal saldırıları ve işgal tehditleri, Öcalan’ın görüşmeler sırasında verdiği mesajlar ve faşist AKP-MHP blokunun seçimlerde aldığı darbe ile birlikte şöyle değerlendirdi:

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  “Türk devleti yaşanan 3. Dünya savaşı ortamında Kürtleri halk olarak soykırımdan geçirip yok etmek istiyor. Bir halk olarak Kürtler diye bir toplumun kalmasını istemiyor. Kürdistan'ı da Türk toprağı yapmak istiyor. Böylece Osmanlının yıkıldığı dönemde kaybettiği toprakların Kürdistan bölümünü yeniden ele geçirmek istiyor. Bunu yaparken de konjonktürden yararlanmak istiyor. Kendisini pazarlıyor. Bu sömürgeci emelleri için elindeki kozları çoğaltmak istiyor. işte S-400ler meselesi var. Bununla batılı güçlerle arasını gererek soykırım ve işgal politikalarına destek vermelerini sağlamaya çalışıyor. Yani Kürt düşmanlığını, Kürdistan işgalini uluslar arası bir politika düzeyine çıkarmıştır. Doğal olarak Kürt halkı çok büyük bir tehdit altındadır. Bu tehdidi ancak güçlü bir mücadele bertaraf edebilir. Kürt halkının mücadelesi ile yenilgiye uğratılırsa ancak akıllanır. O da bunu bildiği için başta gerilla güçlerimize karşı olmak üzere Kürt halkının mücadele dinamiklerine, kazanımlarına çok yoğun saldırıyor. Rojava düşmanlığı, Başûr işgal saldırıları Kürt kazanımlarını ortadan kaldırmak amaçlıdır. Doğrudan ben Kürtlerin kazanımlarını hedefliyorum demez. Örneğin daha önce defalarca Erdoğan bir kaç defa da Davutoğlu Başûr’daki statü için ‘bizim vakti zamanındaki hatamızın eseri’ dedi. Bu ne anlama geliyor. Fırsat bulduklarında bu hatalarını düzeltmek yani Başûr'u ortadan kaldırmak anlamına geliyor. Yine Rojava için Kürt koridoru dediler başta. Daha sonra özel savaş uzmanları Kürt koridoru dersek Kürtler tepki duyar bunun yerine terör koridoru diyelim dediler.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  TC'nin bu emelini hiç bir zaman unutmamalıyız. Dolayısıyla başta Bakur olmak üzere Rojava ve Başûr'da halk olarak birlik ve bütünlük içinde mücadele etmek durumundayız. Gerilla zaten direniyor. Eğer Başûr ve Rojava’daki mücadeleyi de gerilla direnişine paralel daha örgütlü ve güçlü yürütürsek bu düşmanın ömrü ayları geçmez. İşte bu anlamda Başûrlu gençlerin öz savunma örgütlülüğü, canlı kalkan eylemleri anlamlıdır. Fakat düzeyin daha da geliştirilmesi, kitleselleştirilmesi de gerekiyor.”

 • Bekir Öztürk
  Bekir Öztürk Month ago

  Bahçeli götünü siktirmiş kaset Erdoğan ın Elinde Resmen sarayin kapı köpeği olmuş

 • Bekir Öztürk
  Bekir Öztürk Month ago

  Chp hdp hariç diğerleri hepsi Feto köpekleri

 • gokhan uyanik
  gokhan uyanik Month ago

  Şehitler ölmez vatan bölünmez tezini akape çürüttü . Insanlar ölüyor vatan karış karış satılıyor . Şerefsiz millet de destek oluyor . Halla allah allah diyen zihniyetin ekmek bulamaz hale gelmesine az kaldı

 • Barbaros Uysal
  Barbaros Uysal Month ago

  devlet bahcelı once pkklı ınsan katılının trt nasıl cıkar turk mılletının kanalında nasıl konusur onun hesabını versın cumhur ıttafıkına gucu yetebılıyorsa puskevıt kafalı adam !!!

 • Afk656565 Afk656565

  BATMAN-HASANKEYF TÜRİSTİK TARİHİ YER DEVLET TARAFINDAN YOK EDİLİYOR SESSİZ KALAN DİLSİZ ŞEYTANDIR

 • Erden Ustunsoy
  Erden Ustunsoy Month ago

  Devam !! Fatih Portakal'i aratmiyorsunuz

 • Afk656565 Afk656565

  Bu bahçeli barajı bile aşamaz

 • Kemal Sahan
  Kemal Sahan Month ago

  Ya su adamla geveze fatih portakalın yerini değistirin kışın hafta içi bu sunsun fatih portakal her şeye balıklama muhafelet olmakdan ve gevezelikten baska bir şey yapmiyor

 • Эльчин Умудов

  Turkiyeye.adam.gibi.adam.ne.zaman.memleketin.cikarlarina.degil.kendi.cikarlarina.calisiyorlar.hepsi.ayni.

 • Sinan Sevgen
  Sinan Sevgen Month ago

  arkadaş nedir bu devamlı zanzibar reklamı devamlı sıktı artık haberlerde yapmayın bunu bari.haber kuşağınında bir ciddiyeti vardır

 • onur yalman
  onur yalman Month ago

  Lann Bahceli olum kagittan, promter den okumayi bile beceremuyon la

 • turgut gürbez
  turgut gürbez Month ago

  devlet bahçelinin sesini duyunca artık ekranı kırasım geliyor

 • jussevo
  jussevo Month ago

  sahtekarların işine gelmez..et ithalatından birileri belli ki para haklıyor

 • sona Gurbanowa
  sona Gurbanowa Month ago

  super

 • Mustafa
  Mustafa Month ago +4

  Portakal reis tatilden hiç dönmesin ya ben bu sunucuyu daha objektif ve daha nokta atışı yapan bir insan olarak sevdim

 • Mireyyar Huseynov
  Mireyyar Huseynov Month ago

  Cumhur başqanlığı sistemi türkiyə icin ən iyi sestemdir hec kim əbədi deyil

 • Saltug kültür
  Saltug kültür Month ago

  Heykeli yapilacak adamsin Recep Tayyip Erdoğan ama Taşşaklarina beton yetmez!! Hepiniz saygi durun!
  O BIR DÜNYA LIDERI.

 • Kendine Baba
  Kendine Baba Month ago +2

  tarihte kendi milletine zillet illet terörist diyen başka bir hükümet (akp-mhp) gören duyan varsa beri gelsin

  • Ercan Öztürk
   Ercan Öztürk Month ago +2

   Ne demişler kişi kendinden bilirmiş işi. Kendileride aynı oldukları için herkesi kendileri gibi terörist görüyorlar.

 • Halil Kurt
  Halil Kurt Month ago

  Helal olsun size torbalı b.b nını eleştirebilecek kadar şeffafsınız

 • br bekir
  br bekir Month ago

  Evin içine tableti niye sokuyonuz peki. Asıl büyükler nasıl koparılmalı onu konuşun

 • FYODOR DOSTOYEVSKi
  FYODOR DOSTOYEVSKi Month ago

  millet sosyal medya kölesi olmuş çocugunuza kullandirmayın diyorlar

 • FYODOR DOSTOYEVSKi
  FYODOR DOSTOYEVSKi Month ago

  20 yildir avrupadayim trafikte makas atan görmedim...

 • FYODOR DOSTOYEVSKi
  FYODOR DOSTOYEVSKi Month ago

  chp nin de bir farki yok bir kaç adam dışında hırsız şerefsiz dolu

 • FYODOR DOSTOYEVSKi
  FYODOR DOSTOYEVSKi Month ago

  bahXeli öcalandan daha tehlikeli pardisi hdp den daha aşşağılık bir parti haline geldi

 • FYODOR DOSTOYEVSKi
  FYODOR DOSTOYEVSKi Month ago

  40 yıldır terör bitmiyorsa devlet bitmesini istemiyordur

 • Sabahattin Çolakoğlu

  Fox TV olmasa yemin ederim haber bülteni diye birşey yok yandaş olmayan milletin sesini yüreğine rehber tek kanal

  • Saltug kültür
   Saltug kültür Month ago

   Ya bi siktir git!! Hepsi yandaş atv=akp. Fox tv=chp

 • By Fanatic S
  By Fanatic S Month ago +2

  Yuh ya ATV aciyosun CHP YI kotuliyo fOX da akp yi bunlaranin iyisi yok hepsinin arkasinda lekesi var kiminin lekesi ufak ama cok kimini lekesi az ama buyuk

 • Soner Çetinkaya
  Soner Çetinkaya Month ago +1

  Heryere el atanlara birgun herkez parmak atar

 • Soner Çetinkaya
  Soner Çetinkaya Month ago +1

  Vayy anasina behhh. Bu devlet nasil devlet..yaziklar olsun iki proje yanyana .bu proje turkiyenin temelini sarsmak yikmak.zillet degil milletmis tabansiz kopek

 • hal5660
  hal5660 Month ago

  Vala Kasimpasali delikanli adamdir, ama bu nalet trafik magandasindan (3 cocuk +anne oldu) ya haberi yok yada etrafindaki yagdanliklar ona soylemiyorlar!!! Yoksa Vala Kasimpasali bi emir verir bu 4 kisiyi olduren naleti hemen yakalatir bee....

 • Mustafa Serbest
  Mustafa Serbest Month ago

  Bir caminin ismi nasil olurda Hulusi Akar olur?? Vaybee

  • Ercan Öztürk
   Ercan Öztürk Month ago

   Erdoğanın yandaşı olduğu için ismi hulusi akar veriliştir, anlamadın mı?

 • sedat ölmez
  sedat ölmez Month ago +8

  bide fox a taraflı diyorlar ulan fox adamsın

  • Volkan Coskun
   Volkan Coskun Month ago

   Gülesim geldi aq fox tv pardon çomar tv tarafsızmış hu hahaha

  • RONİ GÜNEŞ KURDS ELÎH
   RONİ GÜNEŞ KURDS ELÎH Month ago

   sedat ölmez seçimler şuan yok diye izmirdeki haberleri verdi emin ol taraf evet gerçekleri paylaşıyor ama gerekenleri paylaşmıyor

 • hal5660
  hal5660 Month ago +1

  Ulan uyanik avanak Avni Torbali BB Ismail Uygur 80 million da bula bula yalniz talebe oglanini mi buldun????Hastir, yemezler .. Sen , CHP nin yuzkarasisin...

 • Serhat can Ozkan
  Serhat can Ozkan Month ago +1

  Vatani milleti için çalışan varmi turkiyede hepsi hirsiz

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Erdoğan yeniden bir varlık sebebi kazanabilir “Ben memleketi oradan alıp buraya getiren kişiyim, bensiz olmaz bu iş” diyerek yeniden bir varlık sebebi kazanacaktır. Artık “Atlantikçilik- Avrasyacılık” terimlerle konuşulmaya başlandı. Belli ki devlette de böyle bir yapılanma var. Hatta 15 Temmuz darbesinin sadece Fettullahçıları ya da Kemalist unsurları değil, Atlantikçi NATO’cu yapıları da tasfiye etmeye yaradığı veya bu amaçla olduğu dillendiriliyor. Bu çatışmanın bir tarafı olarak görülecektir Gül ve Babacan partisi, Atlantikçilerin son hamlesi olarak da. Türkiye’nin NATO içinde kalması gerektiği hamleleri gelebilir o taraftan da. Dolayasıyla hem Erdoğan kendisine yeni bir yaşam alanı bulacaktır hem de onun karşısında konumlanacak merkez sağ bir yapı Türkiye rayından çıkıyor, yeniden Batı’ya yaklaşmak lazım vs. diye argüman üretecektir.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Erdoğan yeniden bir varlık sebebi kazanabilir
  Kurulacak yeni parti AKP için tehdit oluşturur dediniz peki, Erdoğan için de aynısı söz konusu mu? Çünkü Erdoğan uzun zamandır Türkiye siyasetinde tek başına bir figür. Hatta Gül’ün yaptığı birçok manevra onun tarafından durduruldu. Bu süreç ‘Erdoğan’ kültüne ne yapacak?
  Erdoğan miti yıkılmış değil ve devam da edebilir. Ama öte yandan başkanlığı da kaybedebilir olası bir erken seçimde. Ama bunlar, genel tabloya baktığımızda çıkarılabilecek en yakın sonuçlar, kesin değil.
  Son olarak, siz de dediniz sağ partiler hep kendi içlerinden yenisini çıkardı, devam etti ya da edemedi. AKP de böyle bir süreçte doğdu. Yeni bir partinin kurulacak olması ya da AKP tabanını kazanacak olması ekonomik, yapısal ve yönetsel sorunların en üst seviyede olduğu bir dönemde neyi değiştirir?
  Dereyi geçerken at değiştirilmez diye bir tabir vardır. Eğer Türkiye bir dereyi geçiyorsa S-400 alımları, f-35 projesinin iptali, Rusya’nın Su-35’leri önermesi ile Türkiye, NATO’dan Rus kanadına doğru kayan stratejik bir geçiş yaşıyorsa bu durumda Erdoğan yeniden bir varlık sebebi kazanmış olacak.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Erdoğan yeniden bir varlık sebebi kazanabilir
  Peki, Erdoğan bu yeni partiyi ciddi anlamda bir tehdit olarak görüyor mu?
  Kendisi için değil ama ‘Ümmet için tehlikeli’ olduğunu söyledi. Bu etekleri tutuşmuş anlamına geliyor. Bu AKP’yi bölebilir anlamına da geliyor. Elbette başka sorunları da var AKP’nin o da şu, Davutoğlu’nun geri çekilip, Yıldırım’ın geldiği 2015’in sonu 2016’nın başlarından itibaren partinin çok da anlamı kalmadı. Özellikle başkanlık sistemi ile birlikte parti ya da milletvekilleri ne iş yapar kimse bilmiyor artık. Dolayısıyla siyasal partiler Türkiye’de ne iş yapar o da bilinmiyor. Aslında Erdoğan’ın ihtiyacı da yok. “Ben yüzde 50 oyu alırım bakan, danışman atarım, yönetirim” düşüncesinde. Ama bu sürdürülebilir bir durum mu zaman içinde göreceğiz fakat ben sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum. Yeni partinin şansı biraz da bununla ilgili. Zaten AKP başıboş kalmış durumda. Erdoğan parti başkanı olarak da cumhurbaşkanı olarak da konuşuyor ama birbirlerine bir yararları kalmadı. O yüzden dağılmaya müsait. Son seçimde 3 büyük kenti özellik de İstanbul’u kaybetmeleri ve çok telaffuz edilmese de büyük yenilgileri partinin çözülmeye başlamasında rol oynadı. Haliyle Babacan ve Gül açısından beslenecekleri kaynak da bereketli olacaktır milletvekilleri bakımından misal.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Erdoğan yeniden bir varlık sebebi kazanabilir
  İYİ Parti de merkez sağ olma iddiası ile çıktı ortaya ama beklenen etkiyi yaratmadı. Babacan ve Gül’ün bu anlamda böyle bir iddiayı tutturması olası mı? Sadece AKP tabanı değil, Türkiye siyaseti açısından nasıl bir tablo ortaya çıkacak?
  AKP de bir koalisyon partisi olarak kuruldu. Türkiye’de sadece İslamcı akımın temsilcisi olarak değil aynı zamanda batmış olan DYP, ANAP’ın ve diğer sağ partilerin seçmenine de hitap eden bir parti olarak kurulmuştu. Babacan ve Gül de yine aynı merkez sağ tabana oynayacaktır. Türkiye’de siyasete bakacak olursak, merkez sol yerini koruyor fakat sağ sürekli yapı ve parti değiştiriyor. Her ne kadar Demokrat Parti geleneğini Adalet Partisi olarak 70’lerde devam ettirse de 80’den itibaren yükseliş, düşüşlerle birlikte ANAP ve DYP tarih sahnesinden silindi ; AKP onların oylarını alarak merkez sağa oturmaya çalıştı. Ama süreç içinde AKP’nin eski tabanını kaybedecek bazı uygulamalara girdiğini görüyoruz. Yeni partiyi kuracak olanlar da benzer tespitleri yapıyordur dolayısıyla merkez sağ seçmenden oy almaya çalışacaklar. Meral Akşener’in yapmaya çalıştığı şey de benzerdi, DYP geleneğinde gelmesinden dolayı ama o daha çok “Ülkücü” dediğimiz merkez sağın da sağında yer alan kanattan koptu. Buradan koparak merkez sağa gitme perspektif vardı. Bunu kısmen başardı ama öyle büyük etki de yarattığı söylenemez.
  Daha önce de ANAP’ın yoldan çıktığını söyleyerek Cem Boyner de liberallerle birleşerek büyük umutlarla Yeni Demokrasi Hareketini kurmuştu. Ama çok büyük karşılığı olmadı. Tabii şöyle düşünmemiz lazım hitap ettikleri kitle bakımından Ali Babacan’ın da Abdullah Gül’ün de ağır figürler olması gibi. Uluslararası desteklerinin de olduğu her zaman ifade ediliyor. Özellikle ekonomi alanında Babacan kuvvetli bir isim olarak ortaya çıkıyor. O yüzden bunlar daha avantajlı olacaklardır. Daha merkez sağdan yani daha az İslamcı olarak politikaya devam edecekleri düşünülebilir. Ama bunlar elbette hiç olmaya da bilir. Hiç oy alamdan tamamen girişimleri fos çıkarak bir Abdüllatif Şener konumuna da düşebilirler. Ama şu an için ilk senaryo daha olası. Hatta AKP’nin yerini alıp birinci parti olma şansları bile var görünen tabloda.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Erdoğan yeniden bir varlık sebebi kazanabilir
  hâlâ parti içinde manifesto yayınlamak ve oradan devam etmek istiyor. Bütün bunlar imkânsız hale gelirse yeni parti kurması gündeme gelecek ama Davutoğlu çok da popüler değil bir yandan. Partinin günah keçisi haline gelmiş durumda. Özellikle faturanın Suriye dış politikasındaki Davutoğlu’nun stratejik derinlik tezlerine çıkarıldığını anlıyoruz. Ama öte yandan Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün yeni bir parti kurma durumu var ki onların AKP’yi düzeltmek gibi bir perspektifleri de bulunmuyor. Büyük ihtimalle de AKP’nin orijinal stratejisinden saptığı, tek adam iktidarı altına girdiği, liyakatin olmadığı gibi argümanları olacaktır.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Erdoğan yeniden bir varlık sebebi kazanabilir
  AKP içerisinden çıkan Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün yanı sıra Ahmet Davutoğlu’nun da yeni bir parti kuracakları bir süredir Türkiye gündeminde. Davutoğlu her ne kadar öncelikle AKP içerisinde ‘düzetme’ çabalarına gireceğini açıklasa da ‘yeni parti’ açısından özellikle Suriye politikaları nedeniyle parlak bir figür olarak durmuyor. Gül ve Babacan’ın ise bu yeni parti tartışmasında daha avantajlı olacağı söyleniyor.Babacan ve Gül cephesinin AKP’ye karşı daha kuvvetli olacağını yinelerken esas olarak Erdoğan’ın artık bir partiye ihtiyaç duymadığını da altını çiziyor. Başkanlık sistemi ile tüm yetkileri elinde toplayan Erdoğan mitinin ise henüz tamamen sarsılmadığını ifade eden Yörük “Atlantikçilik- Avrasyacılık” ikilemindeki tartışmaya da işaret ediyor.

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Erdoğan yeniden bir varlık sebebi kazanabilir “Ben memleketi oradan alıp buraya getiren kişiyim, bensiz olmaz bu iş” diyerek yeniden bir varlık sebebi kazanacaktır. Artık “Atlantikçilik- Avrasyacılık” terimlerle konuşulmaya başlandı. Belli ki devlette de böyle bir yapılanma var. Hatta 15 Temmuz darbesinin sadece Fettullahçıları ya da Kemalist unsurları değil, Atlantikçi NATO’cu yapıları da tasfiye etmeye yaradığı veya bu amaçla olduğu dillendiriliyor. Bu çatışmanın bir tarafı olarak görülecektir Gül ve Babacan partisi, Atlantikçilerin son hamlesi olarak da. Türkiye’nin NATO içinde kalması gerektiği hamleleri gelebilir o taraftan da. Dolayasıyla hem Erdoğan kendisine yeni bir yaşam alanı bulacaktır hem de onun karşısında konumlanacak merkez sağ bir yapı Türkiye rayından çıkıyor, yeniden Batı’ya yaklaşmak lazım vs. diye argüman üretecektir

 • Muro Usak
  Muro Usak Month ago +2

  Serevsiz barceli sende din iman olmiyan birisin serevsiz it

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  MİLTTENEN SAKLANAN DOSYA,RAPOR

 • ördek bey
  ördek bey Month ago

  Türkiye Hayvancılık ve Ürünleri Yıllık türkiye Hayvancılık Yıllık Raporu 2018